Widzisz, że końcówki Twoich kosmyków są rozdwojone i zastanawiasz się nad tym, dlaczego tak się stało? Powodów może być wiele. Najczęściej wymienianym jest brak odpowiedniego nawilżenia. On połączony z intensywnym pocieraniem dłonią czy ocieraniem o ubrania to prosta droga do problemu. Inne możliwe powody ro suszenie zbyt gorącym powietrzem, mycie w zbyt gorącej wodzie, częste używanie lokówki czy prostownicy, a także farbowanie, rozjaśnianie oraz trwała ondulacja.

Jak wyglądają rozdwojone końcówki?

Są dwa rodzaje rozdwajających się końcówek włosów. Pierwszy ma kształt litery V. Kosmyk jest wtedy rozdwojony wyłącznie na końcu i najczęściej dzieli się na dwoje. Inny typ przypomina nieco drzewo. Jak wyglądają włosy rozdwojone w ten sposób? na dużej ich powierzchni, zwłaszcza tej zbliżonej do końca, zauważymy wiele odstających, połamanych końcówek.

Co na rozdwojone końcówki?

Odpowiedź na pytanie z nagłówka zależy od tego, co jest przyczyną problemu. Ale, przede wszystkim, musimy pamiętać że chore włosy nie odbudują się – możemy zadbać tylko o to, by zdrowe części nie miały tendencji do łamania. Najpierw więc obetnij części rozdwojone, a później zastosuj jeden z poniższych sposobów.

Jedną z odpowiedzi na pytanie: jak zapobiec rozdwajaniu się włosów, jest postawienie na regularne zabiegi odżywiająco-odbudowujące przeprowadzane w salonie fryzjerskim. Bardzo popularne są kuracje oparte na preparatach z keratyną. Wykonuje się je średnio raz na miesiąc. Ale jak pozbyć się rozdwojonych końcówek samodzielnie, w swoim domu? Wystarczy domowa maska stworzona z czterech składników: dojrzałego awokado, jednego surowego jaja, łyżki miodu naturalnego pochodzenia oraz oliwy z oliwek (trzech łyżek). Awokado blendujemy, dodajemy pozostałe składniki i smarujemy całe włosy. Robimy tak średnio dwa razy w tygodniu.

Samodzielnie możemy zastosować też olej kokosowy na rozdwajające się końcówki włosów. Myjemy pasemka, delikatnie je podsuszamy letnim powietrzem, a następnie nacieramy je rozpuszczonym olejem od dołu do połowy długości. Chowamy włosy pod ręcznikiem na pół godziny, a gdy ten czas minie – spłukujemy olej. Tego typu zabieg możemy wykonywać nawet raz na dwa-trzy dni.

W rozwiązaniu kwestii: rozdwojone końcówki co robić, może pomóc także szampon do włosów kupiony w drogerii. Dobrze, jeśli w jego składzie znajdą się nawilżające oleje: macadamia czy ten arganowy. One sprawią, że pasemka będą lśniące i pozbawione tendencji do rozdwajania się.