Powszechnie przyjęło się, że to przede wszystkim kobiety powinny mocno dbać o swoją cerę. Panom, według tej opinii, wystarczy pianka do golenia i woda kolońska. Na szczęście obecnie coraz więcej facetów wie, że dobry zestaw kosmetyków do pielęgnacji twarzy dla mężczyzn jest tak samo ważny jak ten dedykowany paniom. Dzięki niemu bowiem męska cera będzie zdrowa, elastyczna i pozbawiona tak nielubianych zmarszczek. Przeczytaj jakich kosmetyków używać by osiągnąć ten efekt.

Zobacz, jakie kosmetyki dla mężczyzn warto kupić

Zanim zabierzemy się za działanie pielęgnacyjne czy nawilżające należy dokładnie oczyścić skórę. Bodaj najczęściej spotykane kosmetyki do oczyszczania twarzy dla mężczyzn to te mające formę żelu bądź żelu z peelingującymi drobinkami. Oczywiście tworzone są także specjalne maski oczyszczające. To, co łączy każdy z tych typów produktów to to, że zarówno maska, jak i żel do mycia twarzy dla mężczyzn muszą być dopasowane do rodzaju cery użytkownika. Może być ona sucha, a więc szorstka, zbyt napięta. Tłusta cera to ta zbyt świecąca, z porami które lubią się zatykać nadmiarem sebum. Do tego dodajmy cerę mieszaną, świecącą się w strefie brody, nosa i czoła a matową w pozostałych miejscach. Prawie każdy żel oczyszczający do twarzy dla mężczyzn będzie na opakowaniu posiadał informację dotyczącą tego, kto powinien go stosować.

Krok kolejny w pielęgnacji męskiej skóry to tonik do twarzy dla mężczyzn. Dlaczego tonizowanie skóry jest tak istotne? Ponieważ cera pod wpływem kosmetyków myjących zazwyczaj zmienia swoje pH. Tonik do mycia twarzy dla mężczyzn ma za zadanie przywrócić stan naturalny, czyli kwaśne pH 5,5. Dzięki użyciu tego kosmetyku unikniemy ryzyka zbytnich podrażnień spowodowanych zbyt wysokim pH czy ryzyka nadprodukcji sebum spowodowanego pH zbyt niskim.

Czas na ostatni etap dbania o skórę, czyli na jej odżywienie oraz nawilżenie. Jaki krem do twarzy dla mężczyzn wybrać do tego celu? To zależy od tego, czego w danej chwili potrzebuje Twoja skóra. Istotne jest zawsze to, wy wybrane tu preparaty były wolne od alkoholu czy parabenów które mogłyby podrażniać naskórek. Często najlepsze okażą się naturalne kosmetyki do twarzy dla mężczyzn które będą łagodne, a zarazem bardzo skuteczne. Około trzydziestego roku życia uzupełnieniem powyższego kompletu powinien być krem przeciwzmarszczkowy dla mężczyzn który usunie pierwsze oznaki starzenia się skóry, będzie wygładzał płytkie zmarszczki i poprawiał elastyczność naskórka. Preparaty odżywiające, nawilżające i przeciwzmarszczkowe można stosować nawet dwa razy dziennie.