Ludzki organizm każdego dnia narażony jest na działanie różnego rodzaju substancji toksycznych. Substancje te przenikają do tkanek i komórek i sprawiają, że gorzej funkcjonują, ulegają zniszczeniu, co z kolei przekłada się na zdrowie, samopoczucie i odporność człowieka. Toksyn można się pozbyć – specjaliści nawet zalecają, aby każdy z nas w ciągu roku przynajmniej dwa razy poddał się kuracji oczyszczającej.

W jaki sposób każdy z nas może oczyścić organizm?

Na początek warto zacząć od diety – w internecie znajduje się mnóstwo porad czy lepiej przez 2 – 3 dni nic nie jeść i tylko pić wodę czy lepiej przejść na dietę warzywno – owocową. Każdy z nas jest inny, ma inne potrzeby i inny organizm, warto więc w tym wypadku zasięgnąć porady osoby doświadczonej, specjalisty. Proces oczyszczania można wesprzeć środkami dostępnymi w aptekach np. czystek, melisa, pokrzywa, chlorella, środkami farmaceutycznymi np. tabletki o działaniu wspomagającym detoksykację. Kiedy organizm zacznie wydalanie zanieczyszczeń, warto pamiętać o oczyszczaniu skóry (szczotkowanie przed kąpielą) – część niepożądanych substancji zostanie wydalona przez pory. To sposoby, które może wykonać każdy z nas w domowym zaciszu – nie wymagają poświęcenia dużej ilości czasu ani nakładów finansowych.

Jakie są inne sposoby oczyszczenia organizmu?

W pozbyciu się toksyn pomaga drenaż limfatyczny. Jest to Masaż wykonywany wzdłuż naczyń limfatycznych poprawiający krążenie limfy. Kolejnym zabiegiem, któremu warto się poddać jest hydrokolonoterapia, czyli oczyszczenie za pomocą wody lub środka przeczyszczającego jelita grubego (zabieg mylony jest z lewatywą, lecz nią nie jest). Dużą popularnością cieszy się również terapia wibroakustyczna – wytworzone przez urządzenie drgania dźwiękowe o zmiennej częstotliwości przyspieszają krążenie krwi i limfy, i w ten sposób oprócz wspomagania leczenia chorób, sprawia, że z organizmu usuwane są zanieczyszczenia.

Konieczność oczyszczania organizmu z toksyn staje się nieodzowna – coraz bardziej zanieczyszczone środowisko każdego dnia oddziałuje na nasze organizmy. Skutki nie są odczytane od razu – w niektórych przypadkach efekt nagromadzonych metali ciężkich pojawi się po latach. Jeśli ktoś nie chce poddawać się zabiegom, które wymagają i przeznaczenia czasu, i w dodatku nadwyrężają domowy budżet, może zastosować sposoby mnie inwazyjne i bardziej przyjazne. Może nie od razu, ale skutki terapii oczyszczającej na pewno się pojawią w postaci przypływu sił witalnych, promiennego wyglądu, lepszego snu.