Idziesz do sklepu z kosmetykami. Przeglądasz półki z preparatami. Dokładnie czytasz składy każdego z nich. W końcu się poddajesz i prosisz sprzedawcę o to, by polecił Ci dobre serum do twarzy nawilżające. Ten jednak odwdzięcza się pytaniem – a na jakich składnikach odżywczych najbardziej Pani zależy? No i Ty nie do końca wiesz. Bo ponoć równie dobre może być serum do twarzy z witaminą C, jak i to z hialuronowym kwasem, innymi witaminami, peptydami czy olejami. Byś już więcej nie musiała mierzyć się z problemem z cyklu: co wybrać, przygotowaliśmy krótki przewodnik po dwóch najpopularniejszych substancjach aktywnych obecnych w tego typu kosmetykach. Omówimy ich rodzaje oraz to, jakie właściwości posiadają poszczególne z nich.

Najlepsze serum do twarzy – czy takie istnieje?

Odpowiemy szybko i krótko: nie, nie ma takiego produktu. Wszystko zależy bowiem od tego, jaki mamy problem skórny i czego oczekujemy od kupowanego preparatu.

Skoncentrowane serum z witaminą C do twarzy bardzo łatwo rozjaśni naszą buzię i obecne na niej przebarwienia, zmiany będące pozostałością na przykład po trądziku. Zwłaszcza gdy nasza skóra jest zmęczona i słabo odżywiona – szybko zauważymy też jej piękne rozświetlenie. Jako, że witamina C wspomaga syntezę kolagenu, omawiany produkt będzie działał także wygładzająco na zmarszczki, a antyoksydanty pochodzące z witaminy zapewnią ochronę przeciwstarzeniową i przeciwsłoneczną.

Nieco inne działanie ma skuteczne naturalne serum do twarzy z kwasem hialuronowym. Co ważne, kwas ten jest naturalnie wytwarzany w naszym ciele, ale po 25. roku życia jego ilość zaczyna zauważalnie spadać. Jego działanie jest mocno nawilżające, dlatego powinny go stosować wszystkie osoby posiadające skórę suchą, odwodnioną. Podkreślmy też, że omawiany kosmetyk to również intensywne serum przeciwstarzeniowe do twarzy. Kwas hialuronowy bowiem koi skórę, łagodzi jej podrażnienia, przeciwdziała powstawaniu nowych zmarszczek oraz sprawia, że naskórek nie traci tak dużej ilości wody.