Twoje kosmyki są cienkie, przesuszone i zdecydowanie za mocno zniszczone? Zaliczasz je do tych osłabionych, oklapniętych i wysokoporowatych? A może cierpisz z powodu suchego łupieżu lub swędzenia skóry głowy? Na wszystkie te dolegliwości pomoże Ci aole vera żel do włosów lub preparat w postaci szamponu. Stosowany codziennie sprawi, że nasze problemy albo znikną, albo ich rozmiar będzie zdecydowanie mniejszy. Zobacz co sprawia, że taki kosmetyk jest jednym z najbardziej skutecznych w pielęgnacji pasemek o słabej kondycji.

Aloes aloe vera – właściwości dla włosów

Opisywanie zalet omawianego składnika zacznijmy od tego, że należy od do grupy humektantów. Ta trudna nazwa używana jest na określanie silnie nawilżających substancji, które zapobiegają utracie wody przez skóry. Robią to poprzez wiązanie cząstek wody. Co ciekawe, same w wodzie się rozpuszczają, są więc z niej ostatecznie usuwane.

Aloe vera kosmetyki do włosów mają dodatkowo pH które posiada właściwości łagodzące, kojące, dodające kosmykom gładkości i blasku. Poza tym stosując preparaty oparte na tej bazie łatwo zauważymy, że nasze pasemka nie będą się tak bardzo elektryzowały, a ich rozczesywanie będzie o wiele łatwiejsze. Czy to wszystko? Jasne, że nie! Dobry szampon aloe vera do włosów sprawi bowiem, że będą one szybciej rosły, a ich cebulki okażą się o wiele lepiej odżywione. Minusem jest natomiast tylko to, że podczas deszczu kosmyki umyte aloesem mogą się nieco bardziej puszyć.

Wielu klientów pyta, czy ekstrakt z aloe vera na włosy można stosować codziennie. Odpowiedź brzmi: zdecydowanie tak. Trzeba jednak pamiętać, że ta naturalna roślina potrafi dawać odczyny uczuleniowe u osób najbardziej wrażliwych. Zdarza się to niezwykle rzadko. Ale jeśli zauważymy niepokojące swędzenie czy pojawiające się krostki oznacza to, że aloe vera zastosowanie do włosów ma niestety nie dla nas. Nie martwmy się jednak na zapas. Szansa, że nas spotka taka sytuacja, jest na szczęście bardzo niewielka.