W drogeriach tradycyjnych oraz tych internetowych znajdziemy wiele setek produktów, które dedykowane są do pielęgnacji i regeneracji skóry twarzy. Warto jednak mieć świadomość, że nie wszystkie z nich działają tak samo. Wszystko zależy bowiem od typu użytych w nich składników czynnych oraz od ich skoncentrowania. Gdy jednak nie chcemy przebijać się przez stertę różnych artykułów, a jednocześnie oczekujemy szybkiego i skutecznego działania, postawmy na odżywcze ampułki nawilżające do twarzy profesjonalne. Spokojnie mogą się one stać podstawą codziennej kuracji naszej cery. Do tego są one niezwykle proste w użyciu, co tylko zachęca do korzystania właśnie z tego, a nie innego produktu.

Ujędrniająca ampułka do twarzy. Jak stosować?

Zanim rozprawimy się z powyższym pytaniem powiedzmy, czym dokładnie są omawiane wyroby. Są to preparaty o bardzo wysokim stopniu skoncentrowania, które umieszcza się w szklanych, szczelnie zamkniętych fiolkach. Szkło wybrane jest tu z tego powodu, że nie wchodzi w reakcję ze składnikami kosmetyku, jednocześnie chroniąc go przed działaniem czynników zewnętrznych.

A jak stosować takie witaminowe serum do twarzy w ampułkach? Po pierwsze i najważniejsze: kurację z jego użyciem możesz stosować raz lub dwa razy dziennie, zależnie od użytego preparatu. Informacje o aplikacji rannej, wieczornej lub tylko w jeden z tych momentów znajdziesz na opakowaniu lub w ulotce produktu.

Zanim nałożysz odmładzające ampułki z witaminą C, najpierw precyzyjnie oczyść cerę, używając na przykład peelingu lub toniku. Nie powinny na niej zostać żadne zabrudzenia czy pozostałości martwego naskórka. Teraz wyjmij preparat z opakowania i strząśnij go tak, by płyn spłynął do dolnej części fiolki. Następnie odłam górną, małą końcówkę, nałóż dołączony aplikator i nałóż na swoje dłonie zawartość, którą skrywają wybrane silnie nawilżające ampułki witaminowe do twarzy. Teraz wystarczy rozetrzeć preparat, wpasować go w twarz z pominięciem najbliższych okolic oczu i poczekać, aż całość się wchłonie.