Medycyna wschodnia od samego początku swojego istnienia specjalizuje się w jak najlepszym wykorzystaniu właściwości prozdrowotnych podstawowych, naturalnych składników. Jednym z nich jest ryż, który jest absolutnie najważniejszym produktem dla Azjatów. Co ważne, zapraszają go oni nie tylko na swoje talerze, ale i do stref pielęgnacji ciała. To z ryżu powstaje bowiem między innymi kojący tonik z wody ryżowej. Dlaczego postawiono tu właśnie na ten składnik? Jak wspomaga on nasze piękno i zdrowie? W czym może on nam pomóc?

Nawilżający rice toner – zbawienie dla cery

Ryż to ogromne bogactwo witamin z grupy B. Znajdziemy w nim także liczne minerały: żelazo, potas, cynk, wapń, fosfor czy magnez. Dodatkowo w tym pozornie banalnym produkcie zlokalizowane są niezbędne nasycone kwasy tłuszczowe oraz antyoksydanty. Wszystkie one chronią naszą skórę, pielęgnują ją i wspierają jej naturalne procesy regeneracyjne.

Na pierwszy rzut oka widać więc już, że wspomniany kosmetyk to niezastąpiony tonik ryżowy do intensywnej odbudowy skóry. Jest on preparatem naturalnym, dlatego można go używać bez względu na wiek, do cery suchej, tłustej i mieszanej, zarówno w dzień, jak i na noc, przed spaniem. Korzystając z niego dodatkowo oczyścimy twarz, pozbywając się martwego naskórka i zanieczyszczeń z całego dnia.

Ale czy są to wszystkie zalety, jakie ma rice facial toner? Absolutnie nie! Kosmety bowiem łatwo odświeży twarz, jednocześnie głęboko ją nawilżając i nadając jej efektu lekkości. Zadba on też o to, by cera była cudownie rozświetlona. Poza tym nasz stabilizujący tonik na bazie protein ryżu zabezpieczy nasze buzie przed utratą wody w najbliższej przyszłości. Jego działanie będziemy więc czuli nie tylko teraz, ale i przez kolejne dni i godziny.

Podsumowując, ryżowe toniki do skóry twarzy działają:

  • oczyszczająco,
  • odżywiająco,
  • odświeżająco,
  • regenerująco,
  • rozświetlająco,
  • zabezpieczająco,
  • obdudowująco,
  • stabilizująco.

Niewiele jest preparatów które przy tak prostej formule mają tak ogromną ilość dobroczynnych właściwości.