Oczyszcza skórę z toksyn. Zmiękcza naskórek. Dodatkowo wygładza i ujędrnia ciało. Co ma tak doskonałe, szeroko zakrojone właściwości? Nic innego jak bardzo dobrze nam znana sól. Wszyscy używamy jej w kuchni. Ale czy wiemy, że na stałe powinniśmy ją zaprosić także do naszego domowego SPA? Sól do kąpieli stóp pomoże nam nie tylko w kwestiach wspomnianych na początku, ale też w relaksacji zmęczonych nóg, w pozbyciu się zmian skórnych (na przykład tych łuszczycowych), poprawi krążenie i przyspieszy metabolizm komórkowy. Przy tym jest ona na tyle łagodna, że nie będzie działała drażniąco na praktycznie żadnego użytkownika.

Co zawiera sól do moczenia stóp?

Wyżej opisywane właściwości są możliwe do uzyskania tylko dzięki temu, że w soli znajdziemy całą masę zbawiennych mikroelementów. Pierwszym z nich jest magnez, który posiada działanie przeciwzapalne, ale też pomaga w zaopatrywaniu komórek w tlen konieczny do ich właściwego odżywienia i zregenerowania.

Pielęgnacyjne sole do stóp to także ogromnie duże bogactwo potasu. Ten bezcenny składnik sprawi, że metabolizm kolagenu w naszej skórze będzie lepszy, regeneracja tkanek szybsza, a ilość wytwarzanego sebum mniejsza. Równie wiele jest w niej sodu, który świetnie oczyszcza układ limfatyczny oraz stymuluje szybsze usunięcie tkanki tłuszczowej.

Co jeszcze będzie zawierała sól magnezowa do stóp?

  • Glin o działaniu przeciwpotnym.
  • Wapń gwarantujący prawidłowe napięcie skóry i odpowiadające za jej nawilżenie oraz zmniejszenie ilości stanów zapalnych.
  • Żelazo wzmacniające przemianę materii i regenerujące uszkodzone tkanki.
  • Miedź która nie tylko uelastycznia nasze ciało, ale też dotlenia komórki i działa przeciwstarzeniowo.
  • Jod – uspokajający i poprawiający stan skóry
  • Krzem wspomagający produkcję kolagenu, a przez to odmładzający ciało.

Dzięki tym wszystkim składnikom solne preparaty do pielęgnacji stóp Pharm Foot już po jednym użyciu zapewnią efekty, które zauważysz gołym okiem. Ich używanie może być zmiękczającym wstępem do innych zabiegów, w których podolog wykorzysta profesjonalne kosmetyki do stóp.