Dłonie nie mają z nami łatwo. Zimą zły wpływ na nie mają mrozy i silne wiatry. Latem szkodzi im nadmierne słońce i zbyt wysoka temperatura. A o każdej porze roku na ich zły stan mogą mieć wpływ nieprawidłowo wykonywany manicure, niedobory witamin i minerałów czy środki chemiczne na co dzień stosowane w domach. Dlatego też musimy pamiętać o tym, by regularnie wykonywać zabiegi na suche dłonie. Mogą to być zarówno te odbywające się w salonie kosmetycznym jak i te domowe. W tym tekście szczegółowo wyjaśnimy Ci jak dbać o suche dłonie samodzielnie, bez drogiego wsparcia w salonach.

Co stosować na bardzo suche dłonie?

Pierwszy sposób na bardzo suche dłonie który przychodzi na myśl większości osobom to krem z drogerii. I oczywiście niejednokrotnie jest to bardzo dobry sposób. Musimy jednak pamiętać o tym, by wybierać kosmetyki o najwyższej jakości, bogate w takie składniki jak mocznik, oleje naturalne (arganowy czy kokosowy), alantoinę, witaminy, kwas mlekowy czy glicerynę. 

Działanie, jakie ma krem do rąk na bardzo suche dłonie, warto wzmocnić stosując odżywki hybrydowe. Dzięki nim bowiem nie tylko skóra dłoni, ale także paznokcie i otaczające je skórki będą prezentowały się zdrowo i lśniąco. Wybierajmy tu zwłaszcza bezpieczne, bezkwasowe produkty które wzbogacone są na przykład o włókna poliamidowe Fiberglass o wysokiej wytrzymałości.

Polecany przez kosmetyczki ratunek dla suchych dłoni to także zabiegi parafinowe. Można je śmiało wykonać samodzielnie w domu – trzeba tylko zainwestować w specjalne urządzenie do podgrzewania parafiny. Na szczęście nie jest ono drogie – podstawowe parafiniarki kosztują nawet mniej niż 100 zł. A uwierzcie, dzięki nim pielęgnacja suchych dłoni we własnych czterech ścianach wejdzie na zdecydowanie wyższy poziom. Do urządzenia należy oczywiście dokupić także parafinę o ulubionym zapachu oraz rękawiczki bawełniane.

Wolisz jeszcze prostsze metody na to, jak zregenerować suche dłonie? Bardzo prosimy. Wystarczy, że będziesz miał pod ręką oliwę z oliwek. Tak, tę samą którą wykorzystujesz do sałatek czy smażenia. Niewielką jej ilość dokładnie wmasuj w dłonie i poczekaj aż całość się wchłonie. Jeśli masz pod ręką cytrynę lub kapsułki z witaminą E oraz A – możesz je również dodać do oliwy i dopiero wtedy całość wmasować w skórę. Sprawdzoną przez lata odpowiedzią na pytanie: co zrobić na suche dłonie, jest także peeling z cukru i oliwy z oliwek. Mieszamy ze sobą kilka łyżek drobnoziarnistego cukru i wysokiej jakości oliwy, dokładnie wmasowujemy w dłonie, spłukujemy ciepłą wodą i gotowe.