Oliwa z oliwek wysoko ceniona jest w sztuce kulinarnej. Doskonale sprawdza się jako towarzysz letnich sałatek, grillowanych mięs, duszonych warzyw czy nawet ciast. Warto jednak wiedzieć, że równie doskonałe są też kosmetyki zawierające ten cenny składnik. Przykład? Oliwkowy peeling fenomenalnie zmiękcza stopu, pielęgnuje skórę, odbudowuje naskórek a także odżywia ciało i łagodzi powstałe na nim stany zapalne. Poniżej opisujemy w jaki sposób przygotować powyższy kosmetyk i w czym dokładnie może on pomóc.

Peeling z cukru i oliwy

W swojej własnej łazience w kilka krótkich chwil przygotujesz na przykład peeling z cukru i oliwy na twarz. Jak to zrobisz? Najpierw przygotuj drobnoziarnisty cukier, a dokładniej jedną jego czubatą łyżkę. Ważne jest to, by ziarenka były jak najdrobniejsze, dzięki czemu nie podrażnią delikatnej skóry twarzy. Do nich dodaj solidną łyżkę miodu w postaci płynnej oraz równie dużą łyżkę oliwy z oliwek. Preparat wmasowujemy w skórę nie częściej niż dwa razy w tygodniu, robiąc to delikatnymi, okrężnymi ruchami. Dzięki niemu oczyścimy cerę, poprawimy jej kolor i krążenie komórkowe, a także świetnie nawilżymy. Pamiętajmy jednak koniecznie o tym, że peeling z cukru i oliwy z oliwek nie może być stosowany codziennie – jest duże ryzyko, że wtedy skóra stanie się zrogowaciała i nieprzyjemna w dotyku.

Peeling z soli morskiej i oliwy

Marzy Ci się idealny, domowy peeling do stóp? Nie ma najmniejszego problemu! By go stworzyć kup nieco grubszą, morską sól, na przykład tę pochodzącą z Morza Martwego. Wymieszaj ją z oliwą w proporcjach takich, by powstała forma gęstej, przyjemnej pasty. Dla wzmocnienia działania peeling z soli i oliwy możesz wzbogacić o ulubiony, odżywczy olejek eteryczny (na przykład ten z drzewa sandałowego) dzięki któremu jeszcze mocniej nawilżysz stopy i sprawisz, że stany zapalne na nich obecne staną się o wiele łagodniejsze. Kosmetyk wmasowujemy w stopy bezpośrednio po kąpieli. Możemy go zmyć od razu po użyciu lub pozostawić na skórze przez kilka chwil.

Peeling z kawy i oliwy na cellulit

Najszybszy i zarazem bardzo skuteczny pomysł na peeling z kawy i oliwy? Już go opisujemy. Musisz mieć pod ręką tylko trzy składniki: zmielony cynamon (jedną łyżeczkę), oliwę z oliwek (pięć łyżeczek) oraz świeżo zaparzone fusy kawowe (trzy łyżeczki). Wszystko mieszamy dokładnie. Jeśli konsystencja wyda nam się zbyt gęsta, dodajemy jeszcze łyżeczkę oliwy. Gotowy peeling z kawy, cynamonu i oliwy wcieramy w ciało okrężnymi ruchami, wcześniej delikatnie zwilżając naskórek wodą. Pozostawiamy na parę krótkich chwil i zmywamy ciepłą, bieżącą wodą.