Chcesz, by Twoje rzęsy były idealnie podkręcone i wydawały się o wiele dłuższe, niż są w rzeczywistości? Zależy Ci na tym, by Twoje oczy mocno przyciągały wzrok wszystkich wkoło? Musisz koniecznie się dowiedzieć co to jest zalotka. Jest to bowiem niewielki, niepozorny, a zarazem bardzo skuteczny sprzęt, który powinien na stałe zamieszkać w każdej kobiecej kosmetyczce. Znały i ceniły go już nasze babcie i mamy, teraz czas na nas!

Jak używać zalotki do rzęs?

Zanim szczegółowo zajmiemy się tematem: zalotka – jak używać, powiedzmy chwilę o tym jakie są typy omawianego produktu oraz jak on wygląda. Kształtem przyrząd (jego wersja mechaniczna) podobny jest do niedużych nożyczek. Jednak tam, gdzie one mają ostrza tnące, tu znajdziemy zaokrągloną, zaciskaną na rzęsach końcówkę. Nieco inaczej wygląda elektryczna zalotka do rzęs. Ma ona podłużną rączkę, na zakończeniu której znajdziemy element do podwijania rzęs. Co ważne, taki produkt lekko podgrzewa rzęsy, dzięki czemu efekt zabiegu jest o wiele bardziej trwały.

Teraz zajmiemy się sprawą dotyczącą tego, jak się używa zalotki tradycyjnej. Zanim z niej skorzystamy przede wszystkim pozbądźmy się makijażu oczu. Dokładnie zmyjmy tusz do rzęs, cienie do powiek i inne kosmetyki. Absolutnie zakazane jest przeprowadzanie zabiegu na pomalowanych oczach!

No dobrze, zaczynamy podkręcanie. Najpierw lekko rozgrzejmy zalotkę za pomocą chociażby suszarki do włosów z ciepłym nawiewem. Pamiętajmy jednak, że przedmiot ma być ostatecznie lekko ciepły, nie gorący. Wszystko po to, by nie poparzyć oczu. Jak stosować zalotkę gdy już ją nagrzejemy? Końcówkę z gumkami przykładamy do wybranej rzęsy i zaciskamy ją na niej. W pozycji zaciśniętej utrzymujemy ją przez około pół minuty. Jeśli trzeba – zabieg powtarzamy. Pamiętajmy jednak koniecznie o tym, by podczas zaciskania zalotki nie kręcić głową i unikać nadmiernego mrugania.

Wiele osób zastanawia się nad tym, czy zalotka niszczy rzęsy jeśli często, regularnie jej używamy. Odpowiedź jest prosta: jeśli cały proces przeprowadzamy prawidłowo, nie ma on wpływu na kondycję rzęs. Na co uważać, by odpowiedź na pytanie: czy zalotka osłabia rzęsy, nie była inna? Przede wszystkim: nie nagrzewajmy urządzenia zbyt mocno. Nie dość bowiem, że może nas ono poparzyć, to jeszcze wysuszy rzęski. Uważajmy też, by nie zaciskać końcówek zbyt mocno, gdyż zwiększa to ryzyko połamania rzęs.

Jak widzicie, cały proces podkręcania nie jest trudny. A jego efekt jest naprawdę nieziemski. Zachęcamy więc do używania zalotek na co dzień!