Płytka paznokciowa u dłoni przyrasta średnio do około jednego milimetra na tydzień. Jest to, niestety, wartość bardzo niewielka. Co więc zrobić, gdy nagle obudzimy się z myślą, że za niecały tydzień będziemy gośćmi weselnymi lub czeka nas inne ważne wydarzenie? Na szczęście można sobie nieco pomóc. W poniższym tekście podpowiadamy, jak zapuszczać paznokcie w 5 dni. Efekty są naprawdę zauważalne, więc warto poświęcić nieco czasu i wysiłku, by je uzyskać i cieszyć się wyjątkowo wyglądającymi dłońmi.

Jak szybko zapuścić paznokcie – metoda pierwsza

Jest wiele składników odżywczych, które pomogą szybciej rosnąć płytce naszych paznokci. Są to między innymi witaminy (H0, PP, A, B 1, 2 6 i 12 oraz E), kwasy (foliowy i pantotenowy), jod, cynk, żelazo oraz beta karoten i L-Cysteina. Jeśli więc zastanawiasz się nad tym, co zrobić by paznokcie szybciej rosły, koniecznie zadbaj o regularną suplementację powyższych produktów. A na tu i teraz polecamy domową maseczkę z witaminą E. Jedną łyżkę naturalnej oliwy z oliwek mieszamy z kapsułkami witaminy E kupionymi w aptece (dwie bądź trzy kapsułki). Całość mieszamy i nakładamy na dłonie grubą warstwą. Teraz pozostaje założyć bawełniane rękawiczki i spokojnie iść spać na całą noc, a rano umyć dłonie w tradycyjny sposób. Po stosowaniu jej przez kilka dni wystarczy, że pomalujesz płytkę wykorzystując kolorowe lakiery hybrydowe Pure od Victoria Vynn, a Twoje dłonie będą się prezentowały po prostu zjawiskowo.

Jak przyspieszyć wzrost paznokci – skrzyp polny

Oprócz maseczki warto zainteresować się bardzo popularną rośliną znaną szeroko jako skrzyp polny. Można go przyjmować w formie tabletek, pić jako herbatkę lub moczyć dłonie w mocnych naparach. Zioło to zawiera duże ilości krzemu, które wzmacniają w naszym organizmie proces produkcji kolagenu. W ostatecznym rozrachunku powoduje to, że nasze paznokcie są trwalsze, zdrowsze i lepiej wyglądające

Co zrobić żeby paznokcie szybko rosły – odżywki

Ostatnia z naszych propozycji to odżywki witaminowe do paznokci, na przykład ultramocne odżywki do paznokci Victoria Vynn. Mają one wygodną formę lakieru, dzięki czemu bardzo łatwo je stosować. Co ciekawe, wybrane z nich można używać jako bazę do lakieru tradycyjnego czy hybrydowego. Witaminy i inne składniki odżywcze obecne w omawianych preparatach wnikają wprost w płytkę paznokcia, nawilżając ją i mocno odbudowując. Sprawiają one także to, że paznokieć jest twardszy, mniej podatny na złamania.

Pamiętajmy jednak, że nawet powyższe metody nie sprawią, że z dnia na dzień uzyskamy wymarzoną długość dwóch czy trzech centymetrów płytki wystającej poza opuszek palca. Odpowiedź na to, jak szybko rosną paznokcie, dla specjalistów jest bowiem tylko jedna: pełna wymiana płytki paznokciowej na nową trwa około pół roku. Gdy czekać nie chcemy, rozwiązaniem będą budujące żele do paznokci.